Děti pandemii odskákaly nejvíc, topí se v depresích

Psychické potíže se dají řešit stimulací Serotoninu

Speciální pedagožka Klára Laurenčíková varuje, že významně narůstá počet dětí, které mají duševní obtíže, prožívají úzkosti, deprese, sebepoškozují se, nebo se dokonce snaží vzít si život. Podobný trend zaznamenává i Linka bezpečí nebo Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork, která pracuje s dětmi tzv. na ulici. Část viny nese podle nich vleklá pandemie, dlouho zavřené školy nebo karantény, ale i špatná finanční situace rodičů.

 

„Častěji se jedná o dívky. Nejvíce mezi 13 a 16 lety, tedy v období puberty, kdy jsou děti přirozeně citově rozkolísané a řeší vztahové problémy. Dlouhodobě uzavřené školy i obvyklé volnočasové služby, opakované karantény, nejistota způsobená protahovanou pandemií, nedostatek sociálních vztahů a absence podpůrných služeb má za následek výrazné dopady do duševního zdraví dětí a mladistvých,“ uvedla pro Novinky Laurenčíková, která je zároveň předsedkyní České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV).

 

„Nezapomeňme, že české děti nesměly do školy nejdéle z celé Evropy. Poté testování, nároky některých škol na výkony, mizerná péče o duševní zdraví. Děti pandemii podle mého názoru odnesly více než dospělí. Bohužel se tak potvrdilo, že jako společnost máme k modernímu a civilizovanému přístupu k dětem ještě daleko,“ dodala Zikmundová.

 

Výjimkou nejsou ani sebevraždy

Přesná čísla, kolik dětí trpí psychickými problémy, odborníci nemají, sdělila Novinkám Laurenčíková. „Máme k dispozici data od Národního ústavu duševního zdraví, která hovoří o tom, že se během pandemie ztrojnásobily počty dětí s obtížemi v oblasti duševního zdraví. Nejčastěji se jedná o deprese, úzkosti, sebevražedné myšlenky a výjimkou bohužel nejsou ani dokonané sebevraždy. Ředitelé škol se nás opakovaně obracejí, že ve školách evidují děti, které se sebepoškozují, vykazují známky velmi vážných stavů a nevědí, jak jim pomoci,“ dodala.

V dnešní době je bohužel psychických potíží mezi lidmi, nejen dětmi čím dál více. Proto jsme rádi, že vám můžeme doporučit prostředek, který díky složení je právem nazýván přírodními antidepresivy, neboť díky stimulaci a podpoře Serotoninu, pomáhá nejvíc právě s psychikou. Serotonin se právě tvoří ve střevech z 95% a proto je nejlepší na podporu právě produkt který účinně a z nejvyšší mírou vstřebatelnosti dokáže pomoci právě zde.Tento úžasný produkt Harmonelo CBD, byl právě takto navržen a vyroben v laboratořích RNDr. Ryšávky Petra v Brně. 

CBD ovlivňuje receptory v mozku zodpovědné za bolest a reguluje hormon zvaný serotonin neboli “hormon štěstí”. Rovněž ovlivňuje receptory zodpovědné za spánek, apetit, regulaci bolesti, pohybu, ale i imunitního systému. Navíc díky obsahu vitamínu B6 v denní doporučené dávce také podporuje tvorbu Serotoninu.

error: Obsah je chráněn!!