Jak pečovat o své klouby po padesátce

Jak pečovat o své klouby po padesátce

Tělo po padesátce již není tak přirozeně ohebné jako zamlada. Pokud chcete být vitální co nejdéle, měli byste mu věnovat důkladnější pozornost. V péči klouby je klíčové pravidelné cvičení a vhodná strava.

Na co všechno se v péči o klouby zaměřit?

1. Udržujte si zdravou váhu

Udržet si vysněnou váhu už není tak lehké jak tomu bylo dříve. Ale je to stále možné. Klíčem k optimální váze je pohyb a střídmost v jídelníčku. Pracujte na své vůli. Vynechte ze života večerní kalorické hody, nebo půlnoční rande s lednicí. Gravitace nepustí a každých pár kil navíc tlakem namáhá klouby, kotníky, kyčle i záda.

2. Každé ráno nebo večer si zacvičte

Silné svaly a kosti poskytují kloubům stabilitu. Pokud pravidelně necvičíte, máte ochablé svalstvo. Šance že si přivodíte zranění po padesátce se nečinností zvyšují. Zařaďte proto cvičení do vaší každodenní rutiny. Zacvičte si po ránu protahovací jógu, pilates, anebo zkuste různá posilovací cvičení. Nemusíte chodit do posilovny. Webová stránka Youtube dnes nabízí množství návodů a cviků na posilování zcela zdarma. Dostupné je i množství online streamů, které nabízejí různá sportoviště, posilovny a jógová centra. Můžete tak cvičit z pohodlí domova.

3. Vyjděte si na procházku, na kolo nebo si zaplavte

Každodenním pohybem nejenže snížíte ztuhlost kloubů, ale zlepšíte si i náladu. Procházka se psem v parku, jízda na kole, nebo plavání několika délek v bazénu příjemně uvolní vás i vaše klouby.

4. Zkuste středomořskou stravu

Čerstvá zelenina, ovoce, oříšky, obiloviny a mořské ryby. To vše najdete v tzv. středomořské stravě, která je považována za nejzdravější způsob stravování. Poskytuje tělu nejširší spektrum živin, včetně vápníku, vitaminu D a omega 3 mastných kyselin, které jsou pro udržení zdravých a silných kloubů nepostradatelné.

5. Pokud kouříte, přestaňte

I když je to těžké, nikdy není pozdě přestat s vypěstovanými neduhy. Kouření tabáku není jen rizikem pro vznik rakoviny. Zvyšuje také možnost zánětů v různých částech těla, včetně kloubů. Takový zánět je jednou z prvotních příčin vzniku osteoporózy a revmatoidní artritidy.

6. Dopřejte svým kloubům extra výživu

Kolagen je nejvíce zastoupenou bílkovinou v těle. Kromě pokožky a kostí, se nachází i ve struktuře kloubů. Udržuje je jako lepidlo pohromadě. Některé studie naznačují, že kolagenové doplňky stravy pomáhají zlepšit příznaky degenerativního onemocnění kloubů. Již při užívání 10 gramů kolagenu denně může dojít k výraznému zlepšení ztuhlosti a zmírnění bolesti kloubů.

Kloubní výživa by měla zahrnovat i glukosamin a chondroitin. Dvě populární látky pro pomoc s bolestí kloubů. Tyto látky se v chrupavkách kloubů přirozeně nacházejí, ale časem jejich hladina klesá. Proto, podle mnoha odborníků, je vhodné je průběžně doplňovat. Chondroitin a glukosamin mají podle některých studií potenciál snižovat bolestivé projevy osteoartrózy. Stále je však potřeba dalších výzkumů.

7. A jaký produkt vám pomůže podpořit lepší hybnost, lepší pleť, lepší vlasy?

Tekutý Collagen, obohacený antioxidanty, pomáhá kůži zachovat jadrnost a pružnost, chrání ji před příliš brzkým zestárnutím a přičiňuje se k udržení zdravých vlasů a nehtů. Přírodní Collagen zajišťuje optimální funkci kloubní chrupavky a kostí.


DuoLife Collagen byl vyroben zvlášť pro ty, kteří si chtějí zajistit „věčné” mládí. Unikátní složení přísad obohacených antioxidanty umožňuje ochranu proti procesům stárnutí, zpomaluje je a zároveň účinně bojuje proti volným radikálům. Živiny obsažené v každé složce přípravku DuoLife Collagen zlepšuji kondici celého organizmu, včetně správného fungování jednotlivých struktur.

DuoLife Collagen to je zdraví, mládí, kondice a to díky jedinému, zcela přírodnímu přípravku, jehož účinné látky podporují fungování organizmu a to na mnoha úrovních.

Mango je zdrojem vitaminů, které pozitivně ovlivňují stav kůže. V této rostlině je glykosid zvaný mangiferin, který působí antioxidačně. S ohledem na výjimečně silné antioxidační vlastnosti a schopnost rušit negativní vliv ultrafialového záření na pokožku se tento přípravek hojně používá v kosmetice.

Mořský kolagen má podobnou strukturu jako lidský kolagen.Jeho základní funkcí v organismu je stavba chrupavek a zlepšení stavu kloubů. Navíc hraje důležitou úlohu při hojení ran a obnově tkání. Jeho přítomnost zajišťuje elastickou a hladkou pokožku.

Glukosamin sulfát z korýšů je sloučenina, která podporuje činnost systému kostí a kloubů. Patří do systému kloubních chrupavek a tekutiny, která vyplňuje kloubní pouzdra a zvyšuje jejich odolnost vůči přetížení a podporuje syntézu chrupavky.

Chondroitin umožňuje regenerovat povrch kloubů. Působí jako magnet, který vychytává vodu a výživné složky a dodává je kloubní chrupavce. Navíc usnadňuje průnik vápníku do kostí, což se projevuje v řádném stavu kloubů a kostí.

Acerola je bohatým zdrojem vitaminu C, který podporuje syntézu kolagenu. Napomáhá k dosažení hladšího a plnějšího lesku pokožky, podporuje činnost imunitního systému a hojení ran5. Přeslička rolní je hodnotným zdrojem flavonoidů, draslíku a křemíku, který zabraňuje šedivění vlasů, posiluje křehké nehty a vlasy. Zlepšuje rovněž pružnost pojivové tkáně a kostí.

Kopřiva je zdrojem křemíku, který ovlivňuje látkovou přeměnu a zlepšuje stav vlasů a nehtů. Křemičité sloučeniny, které jsou přítomné v kopřivě, udržují příslušnou pružnost a odolnost pokožky, pojivové tkáně, kostí a sliznice. Křemík je nezbytný prvek pro syntézu kolagenu. Udržuje strukturální stabilitu a přispívá k regeneraci tkání.

Bambusové výhonky je přírodní zdroj křemíku, který obnovuje jadrnost a pružnost kolagenových a elastinových vláken, předchází poškozením kostní tkáně a chrupavky. V bambusu je obsah křemíku velmi vysoký – činí více než 75%. Mastné kyseliny, které jsou v něm obsaženy, tvoří přírodní rozpouštědlo pro provitaminy A a vitaminy E, silné antioxidanty, které působí v kůži a v jejích dodatcích, a přinášejí viditelný efekt ve formě navlhčené, hladké a mladé kůže a zdravých, silných vlasů a nehtů.

Kyselina hyaluronová podporuje činnost kloubů, dává mazivu správnou pružnost a vazkost. Příznivě ovlivňuje stav kůže, posiluje její buňky a podporuje obnovení tkáně. Zvlhčuje organismus „zevnitř“, zlepšuje hydrataci hlubokých vrstev kůže, zpomaluje proces jejího stárnutí a podporuje její hydrataci a vláčnost.

Forma: kapalná.

Objem: 750 ml.

Způsob použití: 25-50 ml 1x denně před jídlem. Před každým použitím protřepejte. Nepřekračujte maximální doporučenou denní dávku. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu. Vyvážená strava a zdravý životní styl jsou důležité pro správné fungování organismu.

Pro pleť a pokožku skvělý kolagenový krém zvaný Bambucké máslo

Máslo na tělo DuoLife Collagen Beauty Care (200 ml) je výjimečným spojením tří forem kyseliny hyaluronové, jejíž působení bylo potvrzeno vědeckými výzkumy uzavřenými v revolučním složení HyalTri 24/7 Nutri-Form™ ;. Inovativní forma křížové kyseliny hyaluronové se silnými vlastnostmi absorbujícími vodu, může působit jako lokální „vyplňovač kůže“, čímž se přičiňuje k zvýšení její pružnosti a elasticity.
Ideálně vybrané složení třech másel, bambucké, kakaové a mangové chrání kůži před působením atmosférických podmínek a vytváří na kůži okluzivní ochrannou vrstvu. Dodatek betaninu a močoviny zaručuje udržení vhodné hydratační rovnováhy, zajišťuje požadovanou ochranu buněk před stresem v prostředí.
Máslo DuoLife Collagen Beauty Care je ideálním doplněním potravinových doplňků DuoLife Collagen. Spojením výhod přípravku v tekuté formě s výjimečnými vlastnostmi másla pro tělo se komplexně postaráte o své zdraví a správnou kondici kůže. Nechejte se překvapit vlastní krásou!
Máslo DuoLife Collagen Beauty Care se perfektně kombinuje se zbývajícími produkty této řady. Jejich spojení zaručuje neopakovatelný a dlouhodobý efekt, zvýrazňující všechny hodnoty krásy. Buďte připraveni na krásu s kometikou DuoLife Beauty Care.

A teď to nejlepší. Cena takového doplňku je velmi dostupná, neboť láhev 750 ml ( doporučeno užívat 25 ml denně ) vychází v MOC jen na 865 Kč, cena preferovaného zákazníka je 730 Kč a klubová cena je  pouze 595 Kč. Za jakou cenu jej chcete mít? Rozdíly vysvětlím. A kolagenové máslo, které má jednu z nejlepších zkušenností a recenzí. 98% spokojennosti zákazníků. stojí 480Kč v MOC, 420Kč při ceně preferovaného zákazníka a klubová cena je jen 360 Kč za ohromnou 200ml krabičku.

error: Obsah je chráněn!!