Účinky Coca-Coly

Účinky Coca-Coly

Když máme žízeň, je vhodným řešením natáhnout se po vodě, která naše žíznivé trápení vyřeší. Mnoho lidí ovšem situaci řeší jinak. Místo zdravé vody volí nezdravou variantu, protože je chutnější a více osvěží. Řeč je samozřejmě o populárním nápoji Coca-Cola. Možná jste netušili, že právě tento populární nápoj vážně poškozuje zdraví.
Účinky Coca-Coly
Kdybychom lépe věděli, co dokáže tento celosvětově oblíbený nápoj způsobit, možná bychom si jeho konzumaci na příště rozmysleli. Lékař z americké univerzity vytvořil seznam s podrobnými informacemi o pití tohoto napohled nevinného nápoje.
Na začátku
Situace pro prvních 10 minut. Vypijete-li celou plechovku 330ml, poskytnete svému tělu až 10 čajových lžiček cukru, což je 41% doporučené denní dávky. Takto velká dávka cukru dost často způsobuje tzv. reflex roubíku, nicméně kyselina fosforečná, kterou nápoj obsahuje, okyseluje jeho chuť, čímž umožňuje konzumentovi vychutnat si toto nebeské osvěžení.
V dalších 20 minutách prudce stoupá hladina cukru v krvi. Slinivka produkuje kolosální množství inzulinu a přeměňuje cukr na tuk, který se v těle velmi snadno vstřebá. Po 40 minutách je absorpce kofeinu v těle dokončena. Zvyšuje krevní tlak a také ospalost, protože se zablokují receptory adenosinu v mozku. V dalších 5 minutách začíná tělo produkovat dopamin, což nás dělá šťastnějšími, jako u heroinu. Lidé se na tom ovšem mohou stát závislými.
Po hodině
Zhruba po hodině od vypití musíte na záchod, protože se začínají projevovat vlastnosti kofeinu. Tím se zbavujete vápníku, hořčíku, zinku, sodíku a vody. Kyselina fosforečná může narušit metabolismus a způsobit osteoporózu. Začne prudce klesat hladina cukru, což způsobí podráždění, slabost a ztrátu koncentrace. To pak vede k tomu, že si opět dáme tento nápoj. Pokud si všechny tyto informace neuvědomíme, budeme se pravděpodobně stále motat v bludném kruhu.
 
 
error: Obsah je chráněn!!