Únor je měsíc ledvin. Dopřejte jim dost vody a sobě odpočinek.

Únor je měsíc ledvin. Dopřejte jim dost vody a sobě odpočinek.

Stejně jako tomu bylo v lednu, i únor je podle celostní medicíny měsícem, jehož nejsilnějším elementem je voda. A nejcitlivějším orgánem ledviny.

 

Čínská medicína považuje ledviny za zdroj základní životní energie. Jsou orgánem, který určuje délku života. Orgánem, který svou energii neustále předává ostatním složkám organismu. I proto bychom se o ně měli zvlášť pečlivě starat. Právě způsobem života totiž můžeme sami ovlivnit, jak rychle nám bude klesat energie ledvin a tím, jak rychle bude náš organismus stárnout. Jakmile se totiž energie ledvin vyčerpá, tělo umírá.

Ledviny ale samy o sobě mají v těle nezastupitelnou a důležitou roli. Filtrují krevodvádí z těla toxiny, mají vliv na udržování správného PH prostředí těla, regulují tělní tekutiny, hospodaří s minerály, starají se o správný krevní tlak a mají vliv i na pohlavní orgány. Nejaktivnější jsou mezi 17. a 19. hodinou.

Problémy ledvin se projeví častým močením i neplodností

Pro ledviny je nejsilnější destruktivní emocí strach. Pokud žijete v neustálém strachu a stresu, oslabujete tím svoji životní energii. To, že ledviny nejsou zrovna v kondici, se projevuje mnoha způsoby. Tím nejzásadnějším je časté močení, a to zejména v noci, ale i sexuální poruchy, impotence, neplodnost a u žen i poruchy cyklu. Oslabení ledvin se ale může projevit i kruhy pod očimaoteklými horními víčky, neustálou únavou, kdy ani spánek nepomáhá, bolestí zubů, kolen a kloubů, zhoršením sluchu i krátkodobé paměti nebo špatnou kvalitou vlasů a nehtů.

Příčinou problémů s ledvinami mohou být i narušené vztahy

Co můžou oslabené ledviny způsobit, jsme si řekli. Abychom mohli těmto problémům předcházet, je dobré vědět, co je primární příčinou. Z duchovního pohledu jsou to často narušené vztahy, ať už partnerské, přátelské, rodinné, anebo i vztah, který máme sami k sobě. Ledvinám neprospívá ani sebepodceňování, pocity, že nic nezvládnu, nedůvěřování okolí ani sobě, což vede k přílišné opatrnosti, úzkosti a strachu. A ten, jak jsme si řekli, je pro ledviny a jejich energii přímo zničující..

LED + VINA = ochlazení , zejména v oblastech vztahů, ledviny jsou párový orgán, tedy je třeba řešit a hledat zejména příčinu.

 

Pomůže dostatek vody i odpočinku

Fyzicky bychom měli hlavně hodně odpočívat dostatečně spát. Je potřeba si také hlídat denní příjem tekutin, který by měl dosáhnout minimálně na 2 litry. Stejně jako v lednu u močového měchýře i v únoru u ledvin platí, že bychom měli tělo držet v teple, a to zejména nohy a ruce. Zapomeňte taky na dietu a nadměrnou fyzickou aktivitu – s hubnutím počkejte na astronomické jaro. A omezte alkohol, ledvinám jen přidělává práci.

Nesmíme ale zapomínat ani na duševní stránku. V únoru bychom se tak měli věnovat sami sobě, naučit se mít rádi. Učme se proto žít v harmonii, a to nejenom s lidmi kolem nás, ale hlavně sami se sebou. Dopřejte si společenská setkání, jako jsou plesy, koncerty, divadlo. Únor je pro to jako stvořený! A vyhýbejte se zbytečnému stresu.

Čím ledviny podpořit?

Souvisí to s tím, co už zaznělo – ledvinám udělají dobře potraviny, které prohřejí. Primárně tedy jezte luštěniny (fazole, čočku, cizrnu), obiloviny (pohanku, oves, jáhly). Dopřejte si polévky. Z masa je vhodné krůtí, ale i divočina nebo skopové a jehněčí. K tomu jako příloha nejlépe tepelně upravená zelenina. Zahřeje cibule, česnek, růžičková kapusta, pórek nebo červená řepa. Ale skvělý je i zázvor. Důležitá je také petržel, která odvodňuje a odstraňuje otoky. Snažte se ale co nejméně solit, omezte také pálivá jídla.

Na pití je výborný čaj  nebo třeba odvar z krup. Kávě a alkoholu se vyhýbejte.

Při problémech s ledvinovými kameny doporučujeme z  přírodních produktů ProCardiol a ProCholterol.

Tyto produkty efektivně podporují jejich rozpouštění a celý proces s nimi spojený, tak aby organismus předcházel zhoršení stavu, pomáhá i kombinace Chlorofilu s ProSelectem.

Na problémy s cystami obecně, ale i při problému s polycystickými ledvinami pomáhá zejména kombinace ProSelectu a Chlorofilu.

Fiber (vláknina) může ledvinám pomoci po více stránkách, protože kontroluje správnou hladinu cholesterolu a cukru v krvi, posiluje imunitní systém, detoxikuje organismus a optimalizuje krevní tlak.

Rozhodně doporučuji zejména nyní, před jarem udělat očistu těla, ledvin. Ideální komplexním balíčkem DETOX SET PLUS, více informací a i možnost objednat zde o 15% levněji s přihlášením ke klubovým cenám.

Tags: , ,

error: Obsah je chráněn!!